ibuprofen

címke rss
Tíz gyógyszer lett vényköteles május 1-jétől

Tíz gyógyszer lett vényköteles május 1-jétől

A betegek védelmének és a biztonságosabb gyógyszeralkalmazás érdekében változik egyes ibuprofén/dexibuprofén tartalmú készítmények kiadhatósága. Május 1-jétől tíz, magas hatóanyag-tartalmú készítmény válik vénykötelessé, amelyeknél a biztonságos napi dózis túllépésének veszélye fokozott. A változás a 600, 800 mgibuprofént és 300 mg dexibuprofént tartalmazó gyógyszereket érinti.

Milyen fájdalom- és gyulladáscsökkentőt szabad járvány idején szedni?

Tudomány2020.03.20, 17:13

Világszerte felröppent a hír, hogy az egyik legkedveltebb láz- és fájdalomcsillapító szer, az ibuprofén fogékonyabbá tehet a fertőzésre és még a betegség lefolyását is jelentősen súlyosbíthatja. A hír március 11-én a mérvadó Lancet orvosi folyóiratban jelent meg, ám a különféle gyógyszerész- és orvosszervezetek gyorsan cáfolták a figyelmeztetést. Lássuk, mi a tudomány jelenlegi álláspontja!

Fontos bejelentés: hamarosan csak receptre adnak ki néhány fájdalomcsillapítót

Gazdaság2019.11.18, 14:13

Fontos bejelentést tett hivatalos honlapján az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) néhány, ibuprofén tartalmú gyógyszer vénykötelessé válásáról.

Kiderült, hogy a paracetamol vagy ibuprofen jobb másnaposságra

Archívum2018.12.18, 11:10

Hamarosan itt a karácsonyi bulik és a szilveszter ideje. Ilyenkor érdemes végiggondolni, hogyan kerülhetjük el a másnaposságot, ha kicsit többet iszunk a kelleténél. 

Aszpirin, paracetamol, ibuprofen – mégis mi használ a fejemnek?

Unikornis2016.08.28, 08:30

Mindenki más gyógyszerre esküszik, ha a fejfájásának azonnali csillapításáról van szó, holott a szakemberek szerint a felsorolt három hatóanyag különböző típusú fájdalmak enyhítésére való. Nem érdemes őket mindenhatónak tekinteni, a fejfájásnak például a paracetamol alig használ. Nézzük, mit mire szedjünk!

Meghosszabbíthatja az életet egy fájdalomcsillapító

Egészség2014.12.19, 17:20

Az ibuprofen nevű gyulladáscsökkentő hatóanyag hozzájárulhat az egészség megőrzéséhez és az élet meghosszabbításához - derült ki több állatfajjal végzett kísérletekből.

Romolhat a hallás a fájdalomcsillapítóktól

Egészség2012.09.17, 10:56

Nagyobb a halláskárosodás kockázata azoknál a nőknél, akik hetente legalább kétszer vesznek be olyan fájdalomcsillapítókat, mint az ibuprofen vagy az acetaminofen - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.

Veszélyes lehet a paracetamol és az ibuprofen együttes alkalmazása

Archívum2011.03.02, 23:29

A szülők többsége már alacsony láz esetén is azonnal gyógyszerek után nyúl, pedig a lázcsillapítók indokolatlan és túlzott adagolása többet árthat, mint használ.

Felesleges a gyerek lázát rögtön csillapítani

Egészség2011.02.28, 15:11

A szülők gyakran túlreagálják, ha belázasodik a gyerek - állapítja meg az Amerikai Gyerekgyógyászati Akadémia (AAP) hétfőn közzétett jelentése. A szervezet arra kéri a szülőket, hogy ne akarják minden áron lefelé nyomni a gyerek megemelkedett hőmérsékletét, inkább arra törekedjenek, hogy a kicsinek jó legyen a közérzete.

Károsak a magzatra az egyszerre szedett fájdalomcsillapítók

Egészség2010.12.05, 11:48

Egy nemzetközi kutatócsoport új eredményei alapján nem javasolt, hogy a várandósság alatt többféle fájdalomcsillapítót is alkalmazzunk egyidejűleg. Ez ugyanis összefügg a rejtettheréjűség fokozott kockázatával a születendő fiúgyermekben, ami később terméketlenséget vagy akár hererákot is okozhat.

Előző
  • 1
  • 2
Következő