paracetamol

címke rss
Kiderült, hogy a paracetamol vagy ibuprofen jobb másnaposságra

Kiderült, hogy a paracetamol vagy ibuprofen jobb másnaposságra

Hamarosan itt a karácsonyi bulik és a szilveszter ideje. Ilyenkor érdemes végiggondolni, hogyan kerülhetjük el a másnaposságot, ha kicsit többet iszunk a kelleténél. 

Egy fájdalomcsillapító segítségével szabadul meg a rozsdától ez a nő: videón a trükk

Life.hu2018.12.04, 16:17

Elképesztő trükköt mutatott be egy édesanya: fájdalomcsillapítóval távolítja el a fémtárgyak szennyeződéseit.

Aszpirin, paracetamol, ibuprofen – mégis mi használ a fejemnek?

Unikornis2016.08.28, 08:30

Mindenki más gyógyszerre esküszik, ha a fejfájásának azonnali csillapításáról van szó, holott a szakemberek szerint a felsorolt három hatóanyag különböző típusú fájdalmak enyhítésére való. Nem érdemes őket mindenhatónak tekinteni, a fejfájásnak például a paracetamol alig használ. Nézzük, mit mire szedjünk!

Túladagolta a fájdalomcsillapítót a lány, és belehalt

Life.hu2015.07.24, 14:34

Hasfájásra panaszkodott a 17 éves Georgia Littlewood, aki Paracetamol-tartalmú fájdalomcsillapítókból vette be a megengedett mennyiség háromszorosát, majd májelégtelenségben meghalt.

Veszélyes lehet a paracetamol és az ibuprofen együttes alkalmazása

Life.hu2011.03.02, 23:29

A szülők többsége már alacsony láz esetén is azonnal gyógyszerek után nyúl, pedig a lázcsillapítók indokolatlan és túlzott adagolása többet árthat, mint használ.

Károsak a magzatra az egyszerre szedett fájdalomcsillapítók

Egészség 20102010.12.05, 11:48

Egy nemzetközi kutatócsoport új eredményei alapján nem javasolt, hogy a várandósság alatt többféle fájdalomcsillapítót is alkalmazzunk egyidejűleg. Ez ugyanis összefügg a rejtettheréjűség fokozott kockázatával a születendő fiúgyermekben, ami később terméketlenséget vagy akár hererákot is okozhat.

Előző
  • 1
Következő