aukciósház

címke rss

Több mint 117 ezer euróért kelt el Napóleon csizmája

Több mint 117 ezer euróért (39 millió forint) kelt el pénteken a Drouot árverési háznál Párizsban I. Napóleon csizmája, amelyet a francia császár a Szent Ilona szigetén töltött száműzetésében viselt - közölte az árverést szervező Binoche és Giquello cég.

Megvették a világ egyik legpatinásabb aukciósházát

Patrick Drahi távközlési milliárdos 3,7 milliárd dollárért felvásárolta az amerikai – de eredetileg brit – Sotheby's aukciósházat – írja a BBC.

Több mint másfél millióért kelt el egy kitömött bálnapénisz

Igazán egyedi tárgyat bocsátottak áruba a brit Sworders aukciósháznál: egy 167 centiméteres bálnapéniszt árvereztek el.

Hamis Hitler-festményeket foglalhattak le Németországban

Több tucat állítólagos Hitler-festményt foglaltak le a német hatóságok csütörtökön Nürnbergben hamisítás gyanúja miatt, a képek egy részét árverésen akarták eladni a hétvégén.

18 millióért kelt el a pornográfiával vádolt regény egyik példánya

A becsült ár több mint háromszorosáért kelt el egy árverésen D. H. Lawrence angol író Lady Chatterley szeretője című regényének az a példánya, amit a kiadó elleni per során használtak a bíróságon. A kiadót végül az esküdtszék nem ítélte bűnösnek.

Félrevezetés miatt perelik a legnagyobb amerikai aukciósházat

Több száz millió dolláros kártérítésre perli a Sotheby'st Dmitrij Ribolovljev milliárdos orosz műgyűjtő, aki szerint a tekintélyes amerikai aukciósház segítségével csapta be őt Yves Bouvier svájci műkereskedő.

Több mint egymillió dollárért kelhet el egy ritka 18. századi aranyérme

A maga nemében egyedülálló, George Washington arcképét viselő 18. századi arany érmét árvereznek el augusztusban Philadelphiában. Az aukciósház szerdai közleménye szerint akár egymillió dollár (272 millió forint) fölött is végződhet a licitharc.

Ferenc József és Sisi cipőjére is lehet licitálni egy bécsi árverésen

Ferenc József osztrák császár, magyar király és felesége, Sisi néhány személyes tárgyára, köztük cipőkre és egy napernyőre is lehet licitálni egy bécsi árverésen, amelyet a Dorotheum aukciósház tart június 18-án európai uralkodókhoz, főleg az osztrák császári házhoz köthető emléktárgyakból.

Megrongálták Picasso önarcképét a kiállítás előkészítése közben

Sérülés miatt visszavonták a Christie's keddi New York-i aukciójáról Pablo Picasso egy ritka és különleges önarcképét, amely az árverés egyik fénypontjaként 70 millió dollárra (18 milliárd forint) becsült áron kelhetett volna el.

Előző
Következő