aukció

címke rss

A magyar grafika nagyjaival indítják a tavaszt

A magyar grafika meghatározó alakjainak munkái szerepelnek az idén 100 éves aukciós működését ünneplő BÁV március 11-ei évnyitó árverésén. Az első tétel, ahogy éppen 100 évvel ezelőtti, a cég jogelődje által rendezett első aukción, most is Barabás Miklós egyik akvarellje lesz. Lényeges különbség, hogy akkor 1500 koronáról indult, most pedig több mint 200 ezer forintról indul a licit. De lesz még grafika többek között Rippl-Rónai Józseftől, Mednyánszky Lászlótól, Barcsay Jenőtől, Aba-Novák Vilmostól, Kondor Bélától vagy Maurer Dórától is.

Rekordösszegért kelt el egy egyedi kosaras kártya - kép

Egy privát aukción valaki 900 000 dollárt (kb. 280 millió forintot) fizetett egy olyan kosaras kártyáért, amelyből csak egy darab létezik a világon.

Eladnak egy ikonikus magyar márkát

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) eladásra hirdette meg a hungarikumok gyűjteményébe sorolt hollóházi porcelánt gyártó és forgalmazó céget, a Hollóházi Porcelángyár Kft. 100 százalékos üzletrészét.

Méregdrága hordós whiskyket árvereznek el

Két tucat hordónyi skót whiskyvel indul a világ első online hordó-aukciója, ahol kizárólag hordóban értékesítik az italokat – összegzi a BBC.

Elárverezik a Nintendo PlayStation prototípusát

Úgy tűnik, hogy ez az egyetlen fennmaradt példány.

190 millió forintért kelt el Rippl-Rónai egyik képe egy aukción

Rippl-Rónai József Kertben című műve 190 millió forintos eladási árával életműrekordot döntött a Virág Judit Galéria téli árverésén, amelyet vasárnap este tartottak a Budapesten.

Több mint 300 karátnyi csillogás a BÁV karácsonyi aukcióján

Történetének legértékesebb ékszerkollekcióját árverezi el decemberben a BÁV. Kétnapos karácsonyi aukcióval zárják az évet, és az ékszerek mellett kortárs festményekre és szobrokra is lehet licitálni.

Nem kelt el Diana hercegnő estélyije, amelyben John Travoltával táncolt

Nem kelt el Diana walesi hercegnő kék bársonyruhája, amelyet akkor viselt, amikor 1985-ben John Travoltával táncolt a washingtoni Fehér Házban.

Hatalmas összegért kelt el egy dedikált Petőfi-kötet egy aukción

36 millió forintért kelt el egy dedikált Petőfi-kötet.

Hárommilliárd forintot is adhatnak ezért a whisky-gyűjteményért

Elárverezik a világ legnagyobbjának tartott, magánkézben lévő skótwhisky-gyűjteményét, a több mint 3900 üvegért 7-8 millió fontot (2,7 - 3,1 milliárd forint) várnak.