aukció
címke rss- Legfrissebb
- Legrégebbi
A magyar grafika nagyjaival indítják a tavaszt
A magyar grafika meghatározó alakjainak munkái szerepelnek az idén 100 éves aukciós működését ünneplő BÁV március 11-ei évnyitó árverésén. Az első tétel, ahogy éppen 100 évvel ezelőtti, a cég jogelődje által rendezett első aukción, most is Barabás Miklós egyik akvarellje lesz. Lényeges különbség, hogy akkor 1500 koronáról indult, most pedig több mint 200 ezer forintról indul a licit. De lesz még grafika többek között Rippl-Rónai Józseftől, Mednyánszky Lászlótól, Barcsay Jenőtől, Aba-Novák Vilmostól, Kondor Bélától vagy Maurer Dórától is.
- címkék:
- aukció
- Címkefelhő »
Rekordösszegért kelt el egy egyedi kosaras kártya - kép
Egy privát aukción valaki 900 000 dollárt (kb. 280 millió forintot) fizetett egy olyan kosaras kártyáért, amelyből csak egy darab létezik a világon.
- címkék:
- kosárlabda
- NBA
- aukció
- Címkefelhő »
Eladnak egy ikonikus magyar márkát
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) eladásra hirdette meg a hungarikumok gyűjteményébe sorolt hollóházi porcelánt gyártó és forgalmazó céget, a Hollóházi Porcelángyár Kft. 100 százalékos üzletrészét.
- címkék:
- aukció
- porcelán
- MNV
- Hollóházi Porcelán
- Címkefelhő »
Méregdrága hordós whiskyket árvereznek el
Két tucat hordónyi skót whiskyvel indul a világ első online hordó-aukciója, ahol kizárólag hordóban értékesítik az italokat – összegzi a BBC.
- címkék:
- árverés
- aukció
- whisky
- gazdaság
- Címkefelhő »
Elárverezik a Nintendo PlayStation prototípusát
Úgy tűnik, hogy ez az egyetlen fennmaradt példány.
- címkék:
- Playstation
- árverés
- aukció
- Sony
- Nintendo
- Címkefelhő »
190 millió forintért kelt el Rippl-Rónai egyik képe egy aukción
Rippl-Rónai József Kertben című műve 190 millió forintos eladási árával életműrekordot döntött a Virág Judit Galéria téli árverésén, amelyet vasárnap este tartottak a Budapesten.
- címkék:
- Rippl-Rónai József
- aukció
- rekord
- Címkefelhő »
Több mint 300 karátnyi csillogás a BÁV karácsonyi aukcióján
Történetének legértékesebb ékszerkollekcióját árverezi el decemberben a BÁV. Kétnapos karácsonyi aukcióval zárják az évet, és az ékszerek mellett kortárs festményekre és szobrokra is lehet licitálni.
- címkék:
- aukció
- BÁV
- Címkefelhő »
Nem kelt el Diana hercegnő estélyije, amelyben John Travoltával táncolt
Nem kelt el Diana walesi hercegnő kék bársonyruhája, amelyet akkor viselt, amikor 1985-ben John Travoltával táncolt a washingtoni Fehér Házban.
Hatalmas összegért kelt el egy dedikált Petőfi-kötet egy aukción
36 millió forintért kelt el egy dedikált Petőfi-kötet.
- címkék:
- Petőfi Sándor
- aukció
- kötet
- Címkefelhő »
Hárommilliárd forintot is adhatnak ezért a whisky-gyűjteményért
Elárverezik a világ legnagyobbjának tartott, magánkézben lévő skótwhisky-gyűjteményét, a több mint 3900 üvegért 7-8 millió fontot (2,7 - 3,1 milliárd forint) várnak.
- címkék:
- árverés
- aukció
- whisky
- gazdaság
- gyűjtemény
- Címkefelhő »