árverés

címke rss

Elárverezték a nagy szökésben résztvevő brit hadifogoly karóráját

A vártnál valamivel kevesebbért, 189 ezer dollárért (70 millió forint) árvereztek el csütörtökön New Yorkban egy Rolex karórát, amelyet egy brit hadifogoly viselt, amikor társaival együtt megpróbált megszökni egy lengyelországi náci fogolytáborból 1944-ben.

Akár négy milliárd forintért kelhet el egy ritka Stradivari-hegedű

Akár 11 millió dollárért (4 milliárd forint) is elkelhet Antonio Stradivari olasz hegedűkészítő-mester ritka intarziás hangszere, melyet 1679-ben alkotott.

Kalapács alá kerülhet egy legendás zeneszerző villája - képek

Valószínűleg elárverezik azt az olaszországi villát, ahol Giuseppe Verdi (1813–1901) olasz zeneszerző csaknem ötven éven át élt, és ahol múzeumot rendeztek be az emlékére – írja a Világgazdaság.

Elárverezik Sean Connery legendás Aston Martinját

A 2020-ban elhunyt Sean Connery tulajdonában lévő 1964-es Aston Martin DB5 augusztus 18-án kerül árverésre, és várhatóan 1,4 és 1,8 millió dollár közötti összegért kelhet el – írta a Világgazdaság.

Ön nyaralt itt? Elárvereznek egy ikonikus balatoni üdülőt

A Világgazdaság számolt be róla, egy hotel és két üdülő után már csak a balatonszemesi nyaralótelep eladó a Rába Járműipari Holding értékesítésre szánt ingatlanportfóliójából.

Hatalmas összegért árverezték el Ceauşescu lányának autóját

Húszezer euróért vették meg Zoia Ceauşescu egykori autóját az Artmark aukciósház csütörtök esti árverésén - írja a bukaresti Agerpres hírügynökség.

Rejtély, hogy ki vette meg a világ legnagyobb, árverésre küldött fehér gyémántját

Az előzetesen becsült ár alatt, 18,6 millió svájci frankért (6,8 milliárd forintért) vásárolta meg egy licitáló szerdán a The Rock (Szikla) nevű gyémántot a Christie's genfi árverésén.

Közel 70 milliárd forintnyi összegért kelt el Marilyn Monroe híres portréja

Csaknem 200 millió dollárért, vagyis körülbelül 70 milliárd forintnyi összegért kelt el Andy Warhol egy Marilyn Monroe-t ábrázoló híres 1964-es portréja egy hétfő esti New York-i aukción. A szitanyomat ezzel minden idők legdrágább, amerikai alkotótól származó műve lett, egyben a legdrágább 20. századi műalkotás, amelyet nyilvános árverésen eladtak.